Metoda Hamonda

Metoda została stworzona odpowiadając na potrzeby naszego społeczeństwa, w którym większość z nas uczy się języków przez wiele lat, ale nie jest w stanie płynnie mówić. Naszym zdaniem jedynym wskaźnikiem znajomości danego języka jest płynne i swobodne posługiwanie się nim w mowie. Metoda uczy jak poprzez świadome wyrażanie się zdobyć tę umiejętność bawiąc się językiem i korzystając z niego już od pierwszych chwil zajęć. Metoda Hamonda została opracowana na podstawie 7 lat badań nad procesami zachodzącymi w naszym umyśle, które są odpowiedzialne za mówienie intuicyjne. Tę umiejętność wykorzystujemy w naszej mowie ojczystej i nabywamy od chwili narodzin poprzez praktyczny ciąg kontekstów i sytuacji. Metoda wykorzystuje te same struktury mózgu do nauki języka.

To tłumaczy fakt dlaczego Metoda Hamonda zdobywa coraz to nowe sektory na arenie międzynarodowej, ponieważ opiera na tym co posiada każdy z nas – zdolność płynnej mowy w języku macierzystym. Gdy to sobie w pełni uświadomimy i dowiemy się jak wykorzystać ten potencjał, okazuje się, że każdy z nas ma takie same możliwości do nauki języka.

Piktogram 2
Na naszych zajęciach nauka przebiega w pełnej świadomości wyrażanych kwestii, dzięki czemu bardzo szybko przyswajamy nowe słowa. Uczący się nasza metodą tworzą wypowiedzi w języku już od pierwszych zajęć, bez względu na swój poziom. Dzięki ciągłej samodzielnej praktyce, pozbywamy się blokady językowej. Uczymy się mówić w trybie ciągłym. Wypowiadamy dane kwestie na głos na tle grupy dzięki czemu przestajemy się stresować przy na ulicy. Metoda Hamonda opracowała specjalne socjotechniki dynamicznego zapamiętywania oparte na wykorzystaniu pamięci długotrwałej stymulujące zsynchronizowany system przedniego płata czołowego oraz ośrodek Paula Broki. Właśnie te struktury odpowiedzialne są za płynną i naturalną mowę. Korzystając z nich nauka jest efektywna i przyjemna. Niestety większość metod oraz klasyczny system edukacji wykorzystuje pamięć krótkotrwałą dającą jak sama nazwa wskazuję chwilowe i niczego nie wnoszące efekty.
Piktogram 3
Autor metody opracował listę statystycznie najczęściej używanych słów w naszej mowie codziennej, za pomocą których możemy się swobodnie wypowiedzieć na każdy temat, zarówno naszego hobby jak również sytuacji ekonomicznej w kraju. Ucząc się słów w sposób praktyczny – używając ich w mowie nie obciążamy naszego umysłu niepotrzebnymi elementami. Również część gramatyczna została opracowana w specjalny uproszczony sposób, tłumacząc jak poprawnie korzystać z form gramatycznych, omijając żmudne wypełnianie pisemnych ćwiczeń. Wyrabiamy w kursancie intuicję gramatyczną, dzięki czemu podczas wypowiedzi nie będzie analizował wypowiadanych zdań pod kątem poprawności słownej i gramatycznej lecz spontanicznie się wyrażał – właśnie tak powstaje płynna mowa. W metodzie zawarte są ćwiczenia fonetyczno-logopedyczne, stawiające duży nacisk na poprawną wymowę i akcent. Dzięki dynamice, kursant nie jest w stanie się nudzić. Poprzez obserwację własnego postępu na każdych zajęciach otrzymuję budującą dawkę motywacji do dalszej nauki